OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne - Uroczystość Trójcy Świętej - 26.05.2024 r.

1. Dziś przeżywamy radosną uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Na Mszy świętej o godz. 11.00 szesnaścioro dzieci po raz pierwszy w życiu będzie w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci, rodzicom chrzestnym, babciom i dziadkom, katechetom, nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w wychowanie i troskę o ich wiarę. Rodzicom dzieci składamy także serdeczne Bóg zapłać za zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie dzisiejszej uroczystości i dar dla parafii. Uroczystość Pierwszej Komunii świętej przedłużamy na kolejne dni Białego Tygodnia.

2. Wszystkim Mamom w Dniu ich Święta składamy wyrazy czci i najserdeczniejsze podziękowania.

3. W czwartek 30 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o godz. 8.00 i 11.00. Zachęcamy przede wszystkim do uczestniczenia w głównej Eucharystii o godz. 11.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna w Motwicy. Proszę o ubranie czterech ołtarzy, zapraszam dzieci pierwszokomunijne w białych strojach. W Uroczystość Bożego Ciała mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej (nie wystarczy być tylko na procesji!).

4. Na najbliższy piątek z racji oktawy Bożego Ciała, Biskup Siedlecki udzielił dyspensy, w związku z tym będzie można spożywać pokarmy mięsne, prosimy pomodlić się z tej racji według intencji Ojca świętego lub podjąć inne umartwienie.

5. Zapraszamy przez całą Otawę Uroczystości Bożego Ciała o godz. 17.30 do udziału w nabożeństwie majowym, a od piątku czerwcowym, (do Najświętszego Serca Pana Jezusa), Mszy świętej oraz w procesji eucharystycznej.

6. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. O godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, modlitwy wynagradzające i o 18.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. W przyszłą niedzielę 2 czerwca, pierwszą miesiąca, po Mszy świętej o godz. 8.00 adoracja Najświętszego Sakramentu (Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa), i zmiana tajemnic w KŻR, zaś o godz. 12.30, będzie odprawiona Msza św. z racji rocznicy Pierwszej Komunii Św. z ubiegłego roku. Na tę Mszę św. zapraszam wszystkie dzieci pierwszokomunijne z roku 2023, jak i z bieżącego, po Mszy św. wspólna procesja eucharystyczna wokół kościoła.

8. W czerwcu w naszej diecezji odbędą się ważne rocznicowe uroczystości: * w piątek 7 czerwca – 40. rocznicy obrony krzyża w Szkole w Miętnem; * w niedzielę 9 czerwca – obchody 25. rocznicy wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Siedlcach. W imieniu naszego biskupa Kazimierza Gurdy zapraszamy do wzięcia w nich udziału.

9. Dyrektorzy Wydziałów Katechetycznych w Polsce w wydanym dnia 23 maja br. oświadczeniu wyrażają stanowczy protest wobec działań Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących szkolnych lekcji religii:  Narzucane bez żadnego porozumienia z Kościołem i pomimo licznych głosów sprzeciwu działania i decyzje MEN są jawną dyskryminacją dzieci i młodzieży. Rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli proszą o aktywne włączenie się w obronę obecności religii w polskiej szkole.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji poświęcenia pól i jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do ich zorganizowania.

11. W najnowszym „Echu Katolickim” warto przeczytać: Eucharystia – pokarm dla słabych, a nie uczta dla elit.  Relację ze Spotkania Zelatorów Żywego Różańca naszego dekanatu w Horodyszczu. Czego Maryja – najlepsza Matka może nauczyć dzisiejsze matki? „Była zwyczajną dziewczyną, która mocno chodziła po ziemi i szła przez życie jak burza” – rozmowę z siostrą Heleny Kmieć, misjonarki zamordowanej w Boliwii w 2017 r.