KOŁO ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Wspólnota Żywego Różańca

Koła Różańcowe w naszej parafii były od zawsze i to w każdej miejscowości, chociaż przez ostatnie kilka lat mocno się zmniejszyły (nie były pełne) bądź przestały istnieć. Obecnie zostały uzupełnione, a nawet powołane nowe. Do wspólnoty należy 243 osoby, które dzielą się na mniejsze dwudziestoosobowe wspólnoty zwane „Kołami” (Różami). Wszystkich Kół (Róż) w naszej parafii mamy 13. W tym 11 żeńskich (nie wszystkie pełne), jedno dziecięce i jedno mężczyzn. Spotkania miesięczne w swoich miejscowościach Koła różańcowe przeważnie odbywają w pierwszą niedzielę miesiąca. Osoby należące do Kół Żywego Różańca zobowiązały się do łączności z innymi osobami do codziennego odmawiania „dziesiątki” Różańca Świętego i rozważania jednej tajemnicy różańcowej w podjętych intencjach.

Kołu różańcowemu przewodniczy zelatorka /zelator, których zadaniem jest:

- czuwanie nad pełnym składem „Róż”, a w razie śmierci lub odejścia członka pozyskanie nowego,

- na spotkaniach miesięcznych wymiana tajemnic różańcowych między poszczególnymi członkami,

- utrzymanie stałego kontaktu z zeletorkami / zelatorem innych Róż i zelatorką parafialną – Elżbietą Kuchtą, która współpracuje z ks. Proboszczem w różnych zadaniach powierzonych, dla dobra parafii i całej wspólnoty Żywego Różańca Świętego,

- zbieranie dobrowolnych składek na Msze św. i inne cele,

- modlitwa za żywych i zmarłych członków “Róży”, a w razie śmierci zamawiają Msze Święte w ich intencji.

 

Cała diecezja jest podzielona na rejony różańcowe i ma swojego patrona:

Rejon św. Jana Pawła II – dekanaty: siedlecki, grębkowski, domanicki, suchożebrski, łosicki, zbuczyński, łukowski I, łukowski II

 Rejon bł. O. Honorata Koźmińskiego – dekanaty: międzyrzecki, janowski, bialski południowy, bialski północny, terespolski

 Rejon bł. Ks. Ignacego Kłopotowskiego – dekanaty: radzyński, komarowski, wisznicki, parczewski, włodawski, hański

Rejon bł. Karoliny Kózkówny – dekanaty: osiecki, garwoliński, łaskarzewski, żelechowski, rycki, adamowski

Moderator diecezjalny - Ks. Paweł Wiatrak