SZKOŁA

Noc Świętojańska u Kraszewskiego

„Lipka” i „W moim ogródeczku” to utwory, które w wykonaniu naszych uczniów zabrzmiały  26 czerwca 2022 r. podczas „Nocy Świętojańskiej” w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie.

Czytaj więcej: Noc Świętojańska u Kraszewskiego

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Tradycyjne rozpoczęło się ono mszą świętą podczas, której delegacja naszej szkoły podziękowała odchodzącemu proboszczowi Markowi Kujdzie za opiekę duszpasterską nad naszą szkołą. Następnie na placu szkolnym odbyło się podsumowanie minionego roku szkolnego. Wręczono nagrody przyznane przez Wójta Gminy Sosnówka, świadectwa z biało-czerwonym paskiem, nagrody książkowe, nagrody za czytelnictwo, zbiórkę nakrętek. W dalszej części odbyło się pożegnanie odchodzącej klasy 8 . Podczas akademii został również pożegnany pan Przemek Kolada, który przez 7 lat uczył języka angielskiego w naszej szkole.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Wycieczka do Chełma i Zamościa

21 czerwca 2022 r. odbyła się wycieczka klas 0-3 do Chełma i Zamościa w ramach programu „Poznaj Polskę”. Pierwszym punktem wycieczki było chełmskie podziemie kredowe, gdzie dzieci spotkały Ducha Bielucha. W Zamościu zwiedziły Rynek Starego Miasta, Prochownię, Muzeum Fortyfikacji i Broni „Arsenał”. Ostatnim etapem naszej wycieczki była wizyta w Ogrodzie Zoologicznym.

Czytaj więcej: Wycieczka do Chełma i Zamościa

Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

20.06.2022 r. w ramach Dnia Pustej Klasy uczyliśmy się na boisku szkolnym. Pani dyrektor, która jest również ratownikiem kwalifikowanej pierwszej pomocy, poprowadziła warsztaty, podczas których uczniowie poznawali podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczyli się układać osobę w pozycji bezpiecznej, sprawdzać oddech i tętno. Ćwiczyli RKO na fantomie. Dowiedzieli się jak postępować w przypadku zakrztuszenia oraz jak rozpoznać udar. Omawiali również zasady wzywania pogotowia ratunkowego.

Czytaj więcej: Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

XII Powiatowe Impresje Muzyczne w Janowie

10.06.2022 r. Ania Brodzka, Zosia Litwiniuk, Gabrysia Lewczuk vel Leoniuk i Magda Litwiniuk po raz kolejny zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, tym razem na XXII Powiatowych Impresjach Muzycznych w Janowie Podlaskim.
Ania Brodzka wyśpiewała III miejsce piosenką „Pół kroku stąd”.
Czytaj więcej: XII Powiatowe Impresje Muzyczne w Janowie

VII Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej w Kodniu

Nasze uczennice Gabrysia, Ania, Zosia i Magda wzięły udział w VII Powiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Kodniu.
Magdalena Litwiniuk piosenką „Być kobietą” wyśpiewała I miejsce, natomiast Gabriela Lewczuk vel Leoniuk zaśpiewała „Eko cza czę” i zajęła III miejsce.
Równie pięknie zaśpiewała Ania i Zosia.
Gratulujemy naszym wokalistkom.
Czytaj więcej: VII Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej w Kodniu

Charytatywny Piknik Rodzinny

05.06.2022r odbył się w naszej szkole Charytatywny Piknik Rodzinny, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie naszej uczennicy Paulinki Tarasiuk.   W czasie pikniku nie było czasu na nudę. Zebrani obejrzeli część artystyczną w wykonaniu przedszkolaków, uczniów klasy zerowej, pierwszej oraz kółka tanecznego. Odbyły się rozgrywki sportowe, „biegane dyktando”, zabawy z chustą animacyjną, tory  przeszkód, zabawy na trampolinach. Były również piękne kolorowe bańki mydlane, wyczarowane przez dzieci. Chętne osoby mogły pomalować twarze.   Przez cały czas trwania naszej imprezy na  stoiskach można  było zakupić potrawy i przedmioty  przygotowane przez naszych rodziców oraz Koła Gospodyń Wiejskich, a także  torby z poetyckimi cytatami  wykonane przez naszych uczniów.  Dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród najmłodszych cieszyło się stoisko z watą cukrową i popcornem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w organizacji pikniku oraz wszystkim zebranym.

Czytaj więcej: Charytatywny Piknik Rodzinny

Dzień Rodziny

1

Eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Nasi uczniowie wzięli udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W kategorii klas 1-4 uczeń klasy 2 Filip Łobacz zajął pierwsze miejsce. Kolejne pozycje przypadły Michałowi Tarasiukowi z klasy 3 i Janowi Kociukowi z kl. 4.

Czytaj więcej: Eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej