OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne XX Niedziela Zwykła 14.08.2022 r.

1. Od następnej niedzieli tj. 21 sierpnia br. następuje zmiana godzin odprawiania Mszy Św. niedzielnych w tzw. okresie letnim

            Motwica godz. 8.00 i 12.00

            Holeszów godz. 9.30

            Romanów godz. 10.45

2. Jutro 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej) i wielkie Święto narodowe, upamiętniające rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Z racji uroczystość jesteśmy zobowiązani uczestniczyć we Mszy świętej, jeszcze wg. obecnego schematu godzin.

3. Zachęcamy do złożenia swego podpisu na przygotowanych listach, tj. pod projektem zmiany obecnych przepisów prawa w celu rzeczywistej obrony praw osób wierzących oraz ich miejsc kultu(należy podać imię i nazwisko, numer PESEL, adres zamieszkania oraz złożyć swój podpis). 

4. 17 sierpnia w środę wybieramy się na naszą doroczną pielgrzymkę autokarową. tym razem do Kodnia i Pratulina. Nawiedzimy sanktuarium maryjne w Kodniu oraz sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Wyjazd jednodniowy. Koszt pielgrzymki to 100 zł. Swój udział można zgłaszać do 14 sierpnia u naszej zelatorki parafialnej Elżbiety Kuchty. Szczegóły przy zapisach oraz na plakacie w gablocie przed kościołem.

5. Sprzątanie cmentarza odbędzie się 27 sierpnia (sobota) od godz. 8.00. Wg. ustalonej z poprzednim proboszczem ks. Markiem kolejności, tym razem ta praca przypada parafianom z wiosek Dańce i Czeputka. Proszę stawić się z własnym sprzętem.

6. W bieżącym numerze „ Echa Katolickiego” przeczytamy: Jechali w święte miejsce. Dlaczego Matka Boża nie zachowała ich od nieszczęścia? Skąd wiemy, że Maryja została wzięta do nieba i dlaczego dostąpiła tego przywileju? Apel Jasnogórski to swoisty rachunek sumienia. Co jeszcze warto wiedzieć o tym nabożeństwie.