OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne XXVI Niedziela Zwykła 25.09.2022 r. 108. Dzień Migranta i uchodźcy

1. We wtorek 27 września 2022 r. Po mszy św. wieczornej o godz. 18.00. (ok. 19.00). odbędzie się Spotkanie z dziećmi i rodzicami kandydatów do Pierwszej Komunii Św. Na tym spotkaniu między innymi, do odebrania będą deklaracje zgłaszające dziecko, do przyjęcia tego sakramentu w naszej parafii.

 2. Pierwsze spotkanie Grupy Liturgicznej (dla jej utworzenia) – odbędzie się w środę 28 września po mszy św. o 18.00. Zaproszeni są: rada parafialna, lektorzy, katecheci i osoby udzielające się w konkretny sposób w parafii: p. Organista, prowadzący scholę, zajmujący się wystrojem kościoła i przedmiotami liturgicznymi.

3. W sobotę 1 października w Horodyszczu odbędzie się spotkanie ZELATORÓW KŻR REJONU BŁ. IGNACEGO KŁOPOTOWSKIEGO, do którego należą również nasze parafialne koła różańcowe. Zachęcamy do udziału. Szczegóły u zelatorki Elżbiety Kuchty i w gablocie.

4. PRÓBA SCHOLI w sobotę 1 października o 16.30. Przygotowanie do października – miesiąca różańcowego. Jeżeli, któreś z dzieci chce jeszcze dołączyć do SCHOLI, to jest to dobry moment. Zapraszamy!

5. W sobotę 1 października rozpoczynamy miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. W naszym kościele NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE będzie odprawiane: w niedzielę - pół godziny przed każdą mszą św. oraz o 16.30 od poniedziałku do soboty. Zachęcamy do animowania nabożeństw (przygotowania rozważań oraz odmawiania poszczególnych dziesiątek) wg harmonogramu, który będzie umieszczony w przyszłym tygodniu w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej i Facebooku.

 6. RÓŻANIEC ZE SZCZEGÓLNYM UDZIAŁEM DZIECI I MŁODZIEŻY, scholi i ministrantów oraz kandydatów do I Komunii św. w każdą niedzielę o 11.30 (pierwszy już za tydzień) oraz we wtorki i czwartki o 16.30. W tym roku naszej modlitwie będzie towarzyszyć postać bł. Pauliny Jaricot oraz hasło: „UCZYNIĆ RÓŻANIEC MODLITWĄ WSZYSTKICH”.

7. W niedzielę 2 października, Pierwsza Niedziela Miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy Św. o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu (krótka). Wszystkie chętne dzieci po Mszy o 12.00 otrzymają PLANSZE ułatwiające uczestnictwo w tegorocznych nabożeństwach różańcowych.

8. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.00 poświęcimy i wręczymy „RÓŻAŃCE MISYJNE”, które mają towarzyszyć codziennej modlitwie dzieci i rodziców kandydatów do Pierwszej Komunii św. Natomiast RÓŻAŃCE „KOMUNIJNE” dzieci otrzymają w piątek 7 października we Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej na Mszy św. wieczornej.

9. Od poniedziałku 3 października zmieniamy godzinę wieczornej Mszy św. z 18.00 na 17.00.

10. Zachęcam do lektury Echa Katolickiego.