OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 1.01.2023 r.

1.Wczoraj 31 grudnia, w ostatnim dniu roku w wieku 95 lat odszedł do Domu Ojca w niebie papież senior Benedykt XVI, wielki i skromny pracownik Winnicy Pańskiej – Kościoła świętego. Dziękujmy Panu Bogu za jego wielki pontyfikat – niech dobry Bóg będzie dla niego wiecznym pokojem i nagrodą. 

2.W pierwszym dniu Nowego Roku, kończącym Oktawę Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Pokoju oraz wspominamy nadanie Zbawicielowi świata imienia Jezus. Za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Opiece Bogurodzicy Maryi zawierzamy siebie samych, nasze rodziny i wszystkie nasze sprawy, a także modlimy się o pokój w świecie. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 8.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, zmianka różańcowa, w kościele w Motwicy KŻR z Motwicy

3. W piątek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego  jest to jednocześnie Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Taca na misje święte. Msze święte o godz. 8.00,10.00 Holeszów, 12.00. W Objawienie Pańskie, które jest jednym z najstarszych i największych świąt w Kościele katolickim, mamy obowiązek uczestniczyć w Eucharystii. Z powodu uroczystości nie obowiązuje  wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W imieniu całej Parafii dziękuję wszystkim, który udekorowali kościół na Święta Bożego Narodzenia i składam te życzenia na ręce „głównodowodzących” Pani Moniki Chudziki  i Pani Marzeny Brodzkiej.  Specjalne podziękowanie Panu Henrykowi    Stolarczykowi z Wisznic, za podarowanie naszej parafii choinek.

 5. Jutro o godz. 18.00 spotkanie z radnymi w sprawie kolędy.

  6. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

         wtorek 3 stycznia od  9.00 Dańce,

         środa   4 stycznia od 9.00  Dańce,

         czwartek 5 stycznia od 9.00 Wygnanka

  7. W sobotę 7 stycznia – Pierwsza sobota mc-a odwiedzę chorych z Komunią Św.