WYDARZENIA

OKTAWA PRZEBACZENIA I UZDROWIENIA

Różaniec do Granic Nieba

od 1 do 8 listopada

OKTAWA PRZEBACZENIA I UZDROWIENIA

            W trzecią rocznicę Różańca do Granic organizatorzy ruszają z nową akcją. Tym razem będzie trwała aż osiem dni; od 1 do 8 listopada. Ale to nie jedyne różnice.

W tym roku będziemy prosić o przebaczanie wszystkie DZIECI NIENARODZONE, które zostały zabite na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. DZIECIOM, KTÓRE ODESZŁY NATURALNIE będziemy dziękować za ich obecność. WSZYSTKICH NIENARODZONYCH PRAGNIEMY GŁOŚNO PROSIĆ O WSTAWIENNICTWO PRZED BOGIEM OJCEM.

- wyjaśnia  Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta.

W ten sposób wszystkie polskie rodziny, będą mogły przyjąć do siebie dzieci nienarodzone, a one będą mogły wreszcie poczuć, że są członkami naszych rodzin - synami, córkami, braćmi, siostrami lub kuzynami. I że są traktowane, jak inne dzieci: jako osoby, istoty ludzkie - to tak, jakby oddać im z powrotem człowieczeństwo.

            ZACHĘCAMY TEŻ, ABY OFIAROWAĆ ODPUST ZUPEŁNY ZA DUSZE, KTÓRE CIERPIĄ W CZYŚĆCU Z POWODU GRZECHÓW PRZECIW ŻYCIU- dodaje Bodasiński.

Wszystkie informacje, jak to zrobić można znaleźć tu:

https://ekai.pl/w-tym-roku-nowe-zasady-uzyskiwania-odpustu-zupelnego-za-zmarlych/?print=1

            Specjalnie na to wydarzenie została ułożona modlitwa, w której jest zawarte wołanie do Boga Ojca, by śmierć nie miała dostępu do naszych rodzin.  Przygotowane zostały także rozważania różańcowe na podstawie homilii, dzienników, wspomnień: księdza Jerzego Popiełuszki, kard. Stefana Wyszyńskiego, Maksymiliana Kolbe, siostry Faustyny, Jana Pawła II, ks. Franciszka Blachnickiego, ks. Pawlukiewicza oraz Alicji Lenczewskiej.Organizatorzy proponują również codzienną katechezę.

W NASZEJ PARAFII BĘDZIEMY SIĘ MODLIĆ OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY O GODZ. 1600 ORAZ W NIEDZIELE OKTAWY O GODZ. 1100.

WSZYSTKICH, KTÓRZY NIE BĘDĄ MOGLI WŁĄCZYĆ SIĘ W SPOTKANIA
W KOŚCIELE ZACHĘCAMY DO ŁĄCZNOŚCI DUCHOWEJ O WYZNACZONYCH GODZINACH I MODLITWY DOMOWEJ.  WSZYSTKIE MATERIAŁY POTRZEBNE DO CODZIENNEGO PRZEŻYWANIA RÓŻAŃCA DO GRANIC NIEBA, BĘDZIEMY ZAMIESZCZAĆ REGULARNIE NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII.

W tym szczególnie trudnym dla nas czasie potrzeba nam wszystkim jedności i wiary, oraz wspólnej modlitwy do Boga Ojca. Teraz wyjątkowo odczuwamy własną słabość, potrzebujemy wspólnego wołania o Miłosierdzie, o Miłość, która jest silniejsza niż śmierć.

OWOCEM TEJ WIELKIEJ MODLITWY POLAKÓW MOŻE BYĆ PRZYWRÓCENIE

NADZIEI, WIARY I PRZYJĘCIE POKOJU BOŻEGO.

                                                                             Parafialne Wspólnoty Różańcowe