PARAFIA

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

„Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek…”, który zakończył rok szkolny 2018/2019.  Dla ósmoklasistów był to także ostatni dzwonek w naszej szkole. Właśnie od ich pożegnania rozpoczęliśmy uroczystą akademię. Po przekazaniu sztandaru i złożeniu ślubowania  Kuba w imieniu swoim i Rafała podziękował nauczycielom, rodzicom, kolegom i koleżankom za wspólnie spędzony czas, ciężką pracę, wspólne pokonywanie trudności, za wszystkie dobre chwile i za te trochę gorsze. Młodsi uczniowie także pamiętali o starszych kolegach.  Kilka słów pożegnania skierowały do nich Natalka i Agatka oraz wręczyły drobny upominek w postaci kolażu ze zdjęciami. Mieliśmy dla nich jeszcze jedną niespodziankę, krótki film przypominający ich szkolną wędrówkę od przedszkola aż po ósmą klasę. Był i śmiech i łezka w oku.  Mamy naszych ósmoklasistów dziękując za naszą pracę przekazały na ręce pani dyrektor pyszny tort.

            Następnie pani dyrektor pogratulowała chłopakom wspaniałych wyników z egzaminu oraz wręczyła zaświadczenia i świadectwa ukończenia szkoły. Jakub Mikulski otrzymał świadectwo  z wyróżnieniem oraz nagrodę książkową od Wójta Gminy Sosnówka pana Marcina Babkiewicza za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wysokie wyniki z egzaminu, którą w jego imieniu wręczył Sekretarz Gminy pan Jan Kwiecień.

Kubo, Rafale było Was tylko dwóch, ale zostawiliście trwały ślad w historii naszej szkoły. Życzymy Wam dalszych sukcesów i realizacji wszystkich planów. Powodzenia!

W następnej części zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe dla najlepszych uczniów z pozostałych klas. Nagrodzeni zostali także uczniowie za wysoką frekwencję i czytelnictwo.  Uczniowie klasy IV otrzymali pierwsze w swoim życiu prawo jazdy – kartę rowerową. Listy gratulacyjne otrzymali rodzice najlepszych uczniów.  Zostały również wręczone podziękowania rodzinom, które włączyły się w akcję zbierania plastikowych nakrętek. Członkowie szkolnej grupy tanecznej Szoko-Dance otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w zajęciach.

Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami, gdzie zostały wręczone pozostałe świadectwa, dyplomy, książeczki.

Gratulujemy wszystkim uczniom promocji do następnej klasy i życzymy miłego wakacyjnego wypoczynku.