OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Adwentu 06.12.2020r.

1. W dzisiejsza niedzielę wspieramy naszą modlitwą i ofiarami składanymi do puszek  Kościół na Wschodzie. Pamiętajmy o Polakach.

2. Niech pomocą będą nam tradycyjne Msze roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy: w środę na godz. 17.00   i sobotę na godz.7.00. przed  mszą św. będziemy śpiewać Godziki.  Dzieci z kl.III  nasi kandydaci do pierwszej Komunii św. mają obowiązek uczestniczyć w Roratach i nasi kandydaci do Bierzmowania.     

Bardzo zachęcam do udziału w Roratach na facebook.

Tematem tegorocznych spotkań Msza św. „ Cud nad cudami’’ dzieci dostaną książeczki i będą zbierały naklejki. Przynosimy Lampiony, które mamy z poprzednich lat albo  zrobić nowe w domu.

  8 grudnia w  Święto Niepokalanego Poczęcia NMP 9.45 Godzinki  Msza św. o godz. 10.00, a potem  okazja do modlitwy adoracyjnej  od 11.00 do 12.00  Godzina Łaski. 

W  8 grudnia poświecimy medaliki, katechizmy  dla dzieci z kl.III  o godz. 15.00

3. Bóg zapłać za of. Bezimienna z Dańc 100 zł. Bezimienna z Wygnanki 200 zł  

4. Echo Katolickie.

5. Nasze parafialne rekolekcje będą 19 i 20 grudnia.

6. Bardzo jestem wdzięczny mieszkańcom Sosnówki za renowację feretronu za of. które były złożone przez mieszkańców. Bóg zapłać wszystkim, którzy się zaangażowali, feretron jest w kościele i czeka na procesję. Feretron ma swoją bardzo ciekawą historię; w 1936 r. parafianki z Sosnówki; Maria Chról, Szymoniuk Maria, Waszczuk Dominika, Nowosad Hanna, Litwiniuk Antonina udały się na pielgrzymkę do Częstochowy i przywiozły feretron. Warto byśmy tak cenną rzecz mogli nosić i szanować tym  naszych przodków. Może ktoś zna więcej faktów to prosimy o kontakt.

7. Opłatki można je nabywać w kościele ofiary przeznaczone będą na ogrzewanie naszego kościoła.

8. Św. Mikołaj

9. Mamy już świece wigilijne  20zł. 13 zł. i 7zł.