OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne XXXI Niedziela Zwykła 31.10.2021r.

1. Jutro 1 listopada obchodzimy  Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wyruszy z kościoła procesja na cmentarz, gdzie zostaną odmówione modlitwy za zmarłych, a na zakończenie pobłogosławione krzyże na nowych pomnikach.

3. We wtorek 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze święte o godz. 9.00, 11.00  w Holeszowie Procesja i Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach . O godz. 16.00. Msza św. w kaplicy na cmentarzu w Motwicy.

4. Na mocy dekretu  Stolicy Apostolskiej przez cały tegoroczny listopad, a nie tylko do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Dla uzyskania odpustu wymagany jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wzbudzenie intencji. Osoby starsze i chorzy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli połączą się duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, i mając intencję - kiedy to tylko będzie możliwe przystąpić do Komunii świętej i pomodlić w intencjach Ojca Świętego - odmówią pobożne modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Matki Bożej lub wypełnią uczynki miłosierdzia przez ofiarowanie Panu Bogu swoich cierpień i życiowych trudności.

5. W sobotę 6.11. wybieramy się do WSD w Siedlcach na spektakl przygotowany przez kleryków  koszt 30zł. zapisy u  Zelatorki Elżbiety Kuchty. Wyjazd ok.12.30 , początek spektaklu o 15.00.   Chcemy zawieść do Seminarium nasz dar  nasiona dyni. Jestem wdzięczny 2 ofiarodawcom Panu Marcinowi Popielewiczowi z Motwicy i Anonimowemu  ofiarodawcy. Jestem wdzięczny za podarowanie mięty dla Ojców Franciszkanów.

6. W tym tygodniu  pierwszy piątek kl. IV.  Zachęcam, aby dzieci wyspowiadały się dzisiaj lub jutro.

7. Bóg zapłać za of. Bezimienna z Holeszowa Osiedla 200zł. Bezimienna z Wygnanki 200zł. Bezimienna z Dębowa 200zł. Bezimienna z Pogorzelca 200zł. z Romanowa 200zł. Kryńska Jadwiga z Białej Podlaskiej 100zł.

8. Książki Parafialne 20zł.  Echo Katolickie.