OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne XXII Niedziela Zwykła 28.08.2022 r.

1. W czwartek 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy wszystkich uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i wychowawców na okolicznościową Mszę świętą o godz. 8.00.

 Katolickim rodzicom oraz dzieciom i młodzieży przypominamy o obowiązku uczestniczenia w szkolnej katechezie. 

Aby godnie i w stanie Łaski Uświęcającej rozpocząć naukę, w poniedziałek tj. jutro będzie możliwość spowiedzi dla uczniów i pracowników szkół od godz. 17.00.

1 września to także 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o modlitwie za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny oraz o pokój na świecie.

2. Jutro w poniedziałek 29 sierpnia o godz. 16.00 w kościele odbędzie się próba SCHOLI

3. We wtorek 30 sierpnia o 7.30 msza św. w intencji dziękczynno-błagalnej dla pielgrzymujących 17 sierpnia do sanktuariów w Kodniu i Pratulinie. Po mszy św. poczęstunek i spotkanie w altanie przy plebani.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.30.

5. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 8.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Zwracam się z gorącą prośbą o przygotowanie feretronów i chorągwi, a także o przygotowanie dziewczynek sypiących kwiatki na odpust parafialny, który będziemy przeżywać we czwartek 8 września.

7. Bardzo dziękuję parafianom z Dańc i Czeputki za piękne uporządkowanie i posprzątanie naszego cmentarza… a Panu z kosiarką talerzową za wykoszenie trawy wokół plebanii.

8. Przed odpustem parafialnym będziemy przeżywali 40-sto godzinne nabożeństwo od 6 do 7 września.  Plakat ze szczegółowym przebiegiem tego nabożeństwa, pojawi się w przyszłym tygodniu w gablocie przed kościołem, na stronie parafialnej i na Facebooku.

9. 4 września w niedzielę odbędzie się wyjazd SCHOLI z akcją DLA SERDUSZKA PAULINKI do Gocławia, parafii, w której obecnie posługuje ks. Marek Kujda. Proszę rodziców i dzieci o mobilizację i wsparcie. Szczegóły u p. Moniki.

10. W dzisiejszym numerze Echa Katolickiego zdjęcie i krótka relacja z naszej parafialnej pielgrzymki a także: W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: Nie bądźmy egoistami – Kościół a ekologia; „Wiem, komu zawdzięczam życie” – świadectwo proboszcza parafii w Niemojkach, który ocalał z wypadku w drodze do Medjugorie; Historia na nowo odkryta – relację z uroczystości upamiętniającej rocznicę potyczki pod Wisznicami w 1920 r. Muzyczna uczta w Wisznicach.

11. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek 2 września o godz. 19.00