OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne XXIII Niedziela Zwykła 04.09.2022 r.

  1. 1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 8.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś zmieniamy tajemnice różańcowe, oraz spotkanie KŻR z Motwicy.
  2. We czwartek 8 września będziemy przeżywali w naszej parafii doroczny odpust parafialny Narodzenia N.M.P. Ponawiam prośbę o przygotowanie feretronów i chorągwi, a także o przygotowanie dziewczynek sypiących kwiatki podczas procesji. Podczas Mszy Św. będzie błogosławieństwo ziarna na zasiew. Dary z poszczególnych wiosek będą wniesione podczas ofiarowania wraz z chlebem i winem do konsekracji. Dwa wieńce zaś, zostaną ustawione przed ołtarzem przed Mszą Św. Na zakończenie tak wieńce jak i dary ofiarowane, będą niesione w procesji.
  3. Do uroczystości odpustowych przygotujemy się bezpośrednio uczestnicząc w 40-sto godzinnym nabożeństwo. Plakat ze szczegółowym programem tego nabożeństwa, znajduje się w gablocie przed kościołem, na stronie parafialnej i na Facebooku. Rozpoczniemy we wtorek Mszą Św. o godz. 18.00
  4. Wraz z klerykiem Karolem zapraszamy wszystkich ministrantów na próbę liturgii odpustowej we wtorek o godz. 17.00 w kościele.
  5. W Woli Gułowskiej 8 września od godz. 10.00 rozpoczną się Dożynki Diecezjalne.
  6. Dzisiaj nasza SCHOLA, z akcją:„DLA SERDUSZKA PAULINKI”,przebywa w Gocławiu, parafii, w której obecnie posługuje ks. Marek Kujda. Wspierajmy ich naszą modlitwą.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy gościli kleryka z naszego siedleckiego WSD, który wygłosi kazania i zbierze ofiary na tacę na potrzeby seminarium. Pamiętajmy, że, jak pisze św. Paweł w liście do Koryntian: Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg.
  8. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: Komentarz do diecezjalnego etapu synodu biskupów. „Liczy się wierność, nie ilość” - relację z Diecezjalnej Pielgrzymki Kół Różańcowych do Leśnej Podlaskiej. Dlaczego warto odwiedzić miejsca narodzin błog. Stefana kard. Wyszyńskiego? Św. Antoni to specjalista nie tylko od rzeczy zagubionych, ale i ludzkiej duszy.