OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne XXIV Niedziela Zwykła 11.09.2022 r.

1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do przygotowania i odprawienia Odpustu w naszej parafii. Dziękuję ks. Andrzejowi Zozule za odprawienie Sumy odpustowej i wygłoszone kazanie, księżom za posługę w sakramencie pokuty, scholi i ministrantom za oprawę liturgiczną, poszczególnym wioskom za wieńce i wszelkie dary ofiarowane, paniom za przepiękną dekorację ołtarza i prezbiterium. Dziękuję wszystkim biorącym udział w procesji. Dziękuję za wszelkie zaangażowanie i za piękne tradycyjne stroje. Bóg zapłać.

2. Dziś w Polsce rozpoczyna się XII Tydzień Wychowania; jego myślą przewodnią są słowa Jezusa wzięte z Ewangelii św. Jana: Ja jestem drogą, prawdą i życiem (J 14,6), które wskazują na konieczność wiary i łaski Bożej w dziele wychowania. 

 3.W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii alumna z WSD diecezji siedleckiej, Łukasza Bąka, który wygłosi kazania i zbierze ofiary na tacę na utrzymanie i potrzeby seminarium. 

4. We wtorek 13 września po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na różaniec fatimski.

5. W środę 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy obchodzony będzie w tym dniu Dzień Modlitw za Ukrainę: za ofiary wojny i wszystkich cierpiących, o sprawiedliwy i trwały pokój, o nawrócenie i opamiętanie dla sprawców tej napaści, o międzynarodową jedność i solidarność. 

6. W czwartek 15 września przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

7. W sobotę 17 września – w 83. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy wówczas oddali życie za Ojczyznę.

10. Bartosz Jurczuk kaw. zam. w Holeszowie par. tutejszej i Alona Fatieiewa panna zam. Holeszów par. tutejszej - Zapowidź 1