OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne - Uroczystość Chrystusa Króla 20.11.2022 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, ostatnią w roku liturgicznym Kościoła katolickiego, obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszach Świętych zostanie odczytany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Otwórzmy się wszyscy na  panowanie Chrystusa w naszym życiu i całym polskim Narodzie: „Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy”. Naszą modlitwą otaczamy członków Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, obchodzących swoje patronalne Święto.

1a. W naszej parafii obchodzimy doroczny odpust w kaplicy w Holeszowie Msza Św. o godz. 10.00

2. W obliczu coraz częstszych ostatnich medialnych oskarżeń i ataków oraz prób podważania autorytetu i świętości osoby św. Jana Pawła II Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, 14 listopada na Jasnej Górze wydał Komunikat (przeczytać).

3. We wtorek 22 listopada obchodzimy liturgiczne wspomn. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Polecamy w tym dniu naszym modlitwom pana Organistę i naszą scholę.

         4.Za tydzień w pierwszą niedzielę adwentu przynosimy wieńce adwentowe do poświęcenia na mszy św. o 12.00. Szczególnie zachęcam dzieci pierwszokomunijne oraz scholę i ministrantów, ale też wszystkich chętnych. Postarajmy się, aby w każdym domu znalazł się taki poświęcony w kościele wieniec.

5. Wszystkie dzieci, które w najbliższą niedzielę przyniosą wieńce adwentowe

otrzymają do samodzielnego wycięcia, złożenia i sklejenia lampion adwentowy, który towarzyszył będzie nam w czasie Mszy Św. Roratniej.

                 6. Roraty w tym roku będą we środy o 17.00 oraz w soboty o 7.00.

20 min przed każdymi Roratami i niedzielną Mszą Św. w adwencie śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N.M.P.

                 7. Próba SCHOLI w przyszłą sobotę 26 listopada o godz. 15.00 – przygotowujemy się adwentu i rekolekcji. Proszę o zaangażowanie i obecność.

                 8. W I niedzielę adwentu rozpoczniemy nasz tegoroczny adwentowy program formacyjny dla dzieci pod hasłem: „GPS do Betlejem”. Na mszy św. o 12.00 spotkanie z Aniołem Gabrielem, gdzie wszyscy zainteresowani dowiedzą się więcej.

                 9. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: Na czym polega królowanie Pana Jezusa i co oznacza nasze oddanie się pod Jego panowanie? Nie wszystko w Kościele jest dozwolone – jakie pieśni i muzykę można wykonywać podczas Mszy świętych, ślubów, pogrzebów? Jak rozmawiać z dziećmi o śmierci i czy zabierać je na pogrzeby?  

                 10. Liceum Ogólnokształcące w Wisznicach i RCKiK w Lublinie i w Białej Podlaskiej organizują jutro 21 listopada w godz. 9.00-13.00 w parku w Wiszniach akcję honorowego oddawania krwi. Wszystkich, którym stan zdrowia pozwala (wiek 18-65 lat), zachęcamy, aby przyszli podzielić się krwią ratującą życie z potrzebującymi.