OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne I Niedziela Adwentu 27.11.2022 r.

1. Dzisiejsza 1. Niedzielę Adwentu rozpoczyna w Kościele katolickim nowy rok liturgiczny. W jego owocne przeżywanie pod hasłem duszpasterskim: „Wierzę w Kościół Chrystusowy” wprowadza nas czytany podczas Mszy świętych List pasterski biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy.

2. Roraty w tym roku będą we środy o 17.00 oraz w soboty o 7.00. 20 min przed każdymi Roratami i niedzielną Mszą Św. w adwencie śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N.M.P.

3. Po raz kolejny Caritas Polska rozpoczyna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozprowadzając świece na stół wigilijny (po 10, 15, 20 i 30 zł.); zachęcamy do ich nabywania i wsparcia tego dzieła.

4. W przyszłą niedzielę 4 grudnia pierwszą miesiąca po Mszy świętej o godz. 8.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka różańcowa w KŻR (Koła z Motwicy w kościele).

5. Nasze parafialne rekolekcje adwentowe rozpoczną się w piątek 16 grudnia i potrwają: piątek, sobota, niedziela. Skorzystajmy w te dni ze spowiedzi św. Już dzisiaj zapowiadam, że w dzień Wigilii i w dni Świąt Bożego Narodzenia nie będzie możliwości spowiedzi.

Są to dni,w których się świętuje, a nie nawraca i spowiada. Czas na nawrócenie i spowiedź to czas Adwentu, a szczególnie rekolekcje.

6. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: Państwo polskie otrzymuje od Kościoła więcej niż samo daje. Co oznacza dziś wiara w Kościół święty? Jak nie zmarnować czasu Adwentu? Wyciągnijmy wnioski – obecna sytuacja przypomina czasy Targowicy. Dlaczego członkowie Kół Różańcowych powinni uczestniczyć w comiesięcznych zmiankach?

7. Do kupienia Kalendarze Rolnika w zakrystii.