OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Adwentu 18.12.2022 r.

1. W dzisiejszą 4. Niedzielę Adwentu, kończymy parafialne adwentowe rekolekcje. Z całego serca dziękujemy Panu Bogu z dar tych dni łaski i odnowy naszych serc i dusz. Składamy serdeczne Bóg zapłać ojcu Euzebiuszowi za przewodniczenie naszym rekolekcjom, księżom z dekanatu za posługę w konfesjonale, paniom z Holeszowa, Motwicy i Romanowa oraz wszystkim który z obfitości serca podarowali nam przepyszne potrawy, za modlitwę i każdą pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji. Bóg zapłać p. Piotrowi Pańczukowi za odśnieżenie parkingu przy kościele i wokół plebanii. Wdzięczni Panu Bogu i pełni radości, trwajmy w dobrych rekolekcyjnych postanowieniach, módlmy się za siebie nawzajem, a zwłaszcza za tych, którzy nie mogli lub nie chcieli skorzystać z rekolekcji.

2. Roraty odprawione będą w środę o 17.00 oraz ostatnie, w sobotę – Dzień Wigilii o 7.00. 20 min przed każdymi Roratami i niedzielną Mszą Św. w adwencie śpiewamy Godzinki o     Niepokalanym Poczęciu N.M.P.

3. Prosimy zgłosić chorych na przyjazd z Panem Bogiem do domu. Termin odwiedzin: wtorek 20 grudnia przed południem.

W tygodniu, spowiedź ok. pół godziny przed Mszą Św. Przypominam, że w Wigilię, Boże Narodzenie i II dzień Świąt nie ma spowiedzi.

4. Anielski Konkurs Plastyczny: Jak wygląda Anioł??? Dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzisiaj po Mszy Św. o 12 rozstrzygnięcie konkursu. Początek tygodniowej wystawy i wręczenie nagród. Udział wzięło 26 osób. 

5. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Św. odbędzie się Kiermasz Stroików Bożonarodzeniowych, cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany na potrzeby Szkoły

Podstawowej w Motwicy

6. W sobotę 24 grudnia w Wigilię Narodzenia Pańskiego ostatnia Msza Św. Roratna o godz. 7.00. Zachowajmy we wszystkich naszych domach i rodzinach głęboko religijny charakter całego dnia Wigilii i wieczerzy wigilijnej oraz tradycyjny post. Miejmy więcej szacunku i życzliwości dla pracujących w sklepach i nie odkładajmy robienia zakupów na ostatnią chwilę. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy wspólną modlitwą (Wierzę w Boga), odczytaniem Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa (Łk 2), śpiewem kolędy. Wolne miejsce przy stole niech będzie znakiem naszej otwartości serca i pamięci o ludziach samotnych, chorych i cierpiących. Łamiąc się opłatkiem, znakiem przychodzącego i obecnego pośród nas Chrystusa, przy zapalonej świecy Caritas, wybaczmy sobie z serca wszystkie winy i urazy.

7. W niedzielę 25 grudnia obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Celebrację Uroczystości rozpoczniemy o północy Pasterką sprawowaną za parafian i zgromadzonych w kościele, którą o godz. 23.30 poprzedzi czuwanie modlitewne „Ach co za noc” w wykonaniu scholi, młodzieży i lektorów.

8. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: Na czym polega radość Bożego Narodzenia? Jak powinna przebiegać wieczerza wilijna; co oznacza gest przełamania się opłatkiem i puste miejsce przy stole? „Człowiek Bożego Narodzenia” – rozmowę z s. albertynką o św. Bracie Albercie Chmielowskim. O świętach na Ukrainie i w Rosji opowiadają księża tam posługujący pochodzący z naszej diecezji.

9.Na schodach przed prezbiterium po lewej stronie, możemy otrzymać pobłogosławione opłatki wigilijne (ofiary za opłatki zostaną przeznaczone na zapłatę za ogrzewanie kościoła), 

po prawej, świece na stół wigilijny i wsparcie dla Caritas Polska z akcją: Wigilijne Dzieło

Pomocy Dzieciom (po 10, 15, 20 i 30 zł.);

10. W tym tygodniu odeszli do Pana Boga nasi parafianie: śp. Alina  Golińska, Aleksandra Potapiuk i Anna Osypiuk wieczny odpoczynek…