OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Adwentu 11.12.2022 r.

1. Roraty odprawiane są we środy o 17.00 oraz w soboty o 7.00. 20 min przed każdymi Roratami i niedzielną Mszą Św. w adwencie śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N.M.P.

2. W piątek 16 grudnia rozpoczynają się trzydniowe parafialne rekolekcje adwentowe, które poprowadzą Ojcowie Paulini z Włodawy.

Porządek rekolekcji:

Piątek 16 grudnia:

Msze święte z nauką rekolekcyjnąo godz. 10.00, 15.00 (z udziałem dla dzieci) i 17.00. 

Sobota 17 grudnia:

Msze święte z nauką rekolekcyjnąo godz. 10.00, 15.00 (z udziałem dzieci) i 17.00. Nie będzie Mszy Św. Roratnej o 7.00

Niedziela 18 grudnia:

Msze Św. porządek niedzielny: 8.00, 10.00 (Holeszów) i 12.00

3. Do spowiedzi przygotowujemy się przed modlitwę i dobry rachunek sumienia. Spowiedź rekolekcyjna w piątek i sobotę pół godziny przed każdą Mszą świętą. 

Zakończenie rekolekcji Komunią świętą generalną w niedzielę 18.12 - ofiary na tacę oddajemy do dyspozycji Ojców rekolekcjonistów. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji i za Ojca rekolekcjonistę. Dołóżmy starań, aby jak najpełniej uczestniczyć w rekolekcjach i pomóżmy innym wziąć udział.

4. Prosimy zgłosić chorych na przyjazd z Panem Bogiem do domu. Termin do ustalenia.

5. Osoby, które studiują lub pracują daleko od naszej parafii, powinny zainteresować się i dowiedzieć o rekolekcjach w ich miejscu pobytu.

6. W przyszłą niedzielę 18 grudnia po każdej Mszy Św. odbędzie się Kiermasz Stroików Bożonarodzeniowych, cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany na potrzeby Szkoły Podstawowej w Motwicy.

7. Konkurs. Jak wygląda Anioł??? Dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szczegóły na plakacie i czas zgłaszania prac do piątku 16 grudnia.

8. Na schodach przed prezbiterium po lewej stronie, możemy otrzymać pobłogosławione opłatki wigilijne (ofiary za opłatki zostaną przeznaczone na zapłatę za ogrzewanie kościoła), po prawej, świece na stół wigilijny i wsparcie dla Caritas Polska z akcją: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (po 10, 15, 20 i 30 zł.);

9. Zaproszenie na Wigilię w Hannie dla wszystkich parafian i dla Ks. Proboszcza, kieruje Pani Wójt Hanny, szczegóły w zaproszeniu plakatowym.

10. W tym tygodniu odeszli do Pana Boga nasi parafianie: śp. Jan Kadłubowski, śp. Kazimierz Bagłajewski i śp. Helena Szczodrak, ...wieczny odpoczynek…