OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne 26.02.2017r. VIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. (9 i 17). Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci.

3. Czas Wielkiego Postu to czas specjalnych nabożeństw Drogi Krzyżowej, która jest odprawiana w każdy piątek o godz. 17.30 i Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 8.30 i o godz.11.30 będzie prowadziła śpiew nasza schola.

4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości.

5. W Środę Popielcową przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W niedzielę zmieniamy tajemnice różańca.

7. Bóg zapłać za of. na potrzeby parafii Kolejko Helena z Sosnówki 200 zł i bezimienna of. z Wygnanki 200 zł.

8. Zachęcam do lektury Echa Katolickiego.

9. Cegiełki.

10. Taca w przyszłą niedziele będzie przeznaczona na obchody Jubileuszu 200 lecia naszej diecezji Siedleckiej.