OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia I Niedziela Adwentu 29.XII.2015

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas.

Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

2. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Zaangażujmy się więc całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy: w środę i sobotę na godz.7.00.

3. 5 XII w Peru odbędzie się beatyfikacja dwóch misjonarzy franciszkańskich o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Ponieśli oni śmierć męczeńską z rąk ugrupowania „Świetlisty szlak" 9 VIII 1991r.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszam na 16.30 na Różaniec za zmarłych polecanych w Wypominkach z Sosnówki. W piątek Nabożeństwo do Serca Pana Jesusa po mszy św. o godz.7.00, spowiedź św. będzie już w czasie Rekolekcji.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje bardzo zachęcam do licznego udziału i skorzystania z czasu łaski, bardzo zachęcam do spowiedzi św. Zmianka tajemnic różańcowych dla dzieci po mszy św. o godz. 9.00.

6. Bóg zapłać za of. – Rodz. Welik z Romanowa 150 zł.- Adela Kolada z Wygnanki 100 zł.- Pietruczyk Mariusz z Wygnanki 100 zł.- Bezim. z Pogorzelca 100 zł.- Bezim. z Wygnanki 100 zł.-Bezim. z Sosnówki 50 zł.

7. W tym tygodniu Pan Organista rozpoczyna roznoszenie Opłatków:

poniedziałek - Dańce

środa- Dańce i Czeputka

czwartek- Wygnanka

piątek - Romanów

sobota- Dębów

 

PATRONI TYGODNIA:

30 XI – św. Andrzej Apostoł, Apostoł,

3 XII – św. Franciszek Ksawery, prezbiter i jezuita, który zasłynął jako jeden z największych ewangelizatorów Dalekiego Wschodu;

4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica, która patronuje osobom ciężko pracującym
i narażonym na utratę życia. Jej wspomnienie to dzień modlitw w intencji bezrobotnych.