Rodzinny Festyn Sportowy

2 czerwca odbył się w naszej szkole  Festyn Rodzinno – Sportowy, który był  podsumowaniem  projektu grantowego „Zdrowy ruch dla każdego – ćwiczy dziecko, rodzic, dziadek”  finansowanego przez Fundację Orlen. 

  Ciepłe słoneczne popołudnie zgromadziło całą społeczność szkolną ich rodziny, przyjaciół, sympatyków naszej szkoły, a także zaproszonych gości.  Był z nami wójt Gminy Sosnówka pan Marcin Babkiewicz, dyrektor GOK w Sosnówce pani Jolanta Mikulska,  przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Wsi Władysławowo, członkinie grupy fitness z Tucznej.  Organizację naszej imprezy wsparło Koło Gospodyń Wiejskich „Motwiczanka”, które przygotowało pyszne zdrowe przekąski.  Na festynie można było również obejrzeć produkty gospodarstwa ekologicznego państwa Kuryluków.

    Po otwarciu imprezy przez panią dyrektor Krystynę Oniśk, rozpoczęła się część artystyczna, w której uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz gry na instrumentach.   W tej części wystąpili: Kamila Bobruk, Natalia Kowalczuk, Agata Żołek, Jakub Mikulski, Remigiusz Popielewicz i Tomasz Rudko.  Nawiązując do Dnia Mamy i Taty uczniowie z klas II -  VIII w podziękowaniu za ich ogromną miłość i troskę zaśpiewali piosenkę „Śpiewam dla Ciebie Mamo, Tato”.   Tuż po nich wystąpiła szkolna grupa taneczna „Szoko-Dance”, która zaprezentowała trzy układy, a czwarty wykonała wspólnie z uczestnikami pikniku.  Po występach uczniów nastąpiły rozgrywki sportowe, zabawy ruchowe, pokazy sprzętu fitness.  W międzyczasie najmłodsi mogli pomalować swoje twarze. Wszystkie piękne makijaże były dziełem absolwentek naszej szkoły: Patrycji Kuźmiuk, Izy Zaleszczyk i Klaudii Sibińskiej.  Były również duże bańki mydlane, które zawsze najwięcej radości sprawiają maluchom.  Festyn zakończyło ognisko z pysznymi kiełbaskami. 

                   Dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas i świetną zabawę.  Rodzicom dziękujemy za pyszne kanapki, ciasto, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za zdrowie przekąski  oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego dnia.  Zapraszamy za rok.

Więcej zdjęć TUTAJ