WYDARZENIA

8 GRUDNIA 2021 r. W NASZEJ PARAFII

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, niech modli się w domu”.

W naszej parafii było to święto dla naszej wspólnoty różańcowej. Uroczystość składała się z 3 części: msza św., modlitwa w Godzinie Łaski i spotkanie zelatorów z Zelatorką dekanalną.

Na Mszy św. sprawowanej przez ks. proboszcza Marka Kujdę  zelatorzy KŻR  otrzymali świece z wizerunkiem patrona naszego regionu bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego. Świece te otrzymaliśmy  od sióstr Loretanek za co składamy serdeczne Bóg zapłać! (Błogosławiony ks. Ignacy Kłopotowski jest założycielem w 1920 r. zgromadzenia Matki Bożej Loretańskiej).  Na zakończenie mszy św. dokonaliśmy AKTU ZAWIERZENIA NARODU POLSKIEGO I KOŚCIOŁA W POLSCE ŚWIĘTEMU JÓZEFOWI, aby umacniał nas wszystkich, wierzmy, że Jego Opieka będzie każdemu z nas pomagać w codziennym życiu.

W Godzinie Łaski przed wystawionym Najświętszym Sakramentem modliliśmy się w intencji naszej Ojczyzny, za służby państwowe, które bronią naszej wschodniej granicy i w intencjach własnych odmawiając różaniec z rozważaniami, które przygotowała Zelatorka parafialna Elżbieta Kuchta.

W spotkaniu zelatorów z naszej parafii uczestniczyła Joanna Dudzińska Zelatorka dekanatu wisznickiego. Podzieliła się z nami informacjami ze spotkania z ks.bp Kazimierzem Gurdą o planowanej na 22 maja 2022 r. beatyfikacji Sługi Bożej Pauliny Jaricot (założycielki KŻR) i wiele innych informacji i przemyśleń.

Dziękujemy Jej za obecność pośród nas i wspólną modlitwę.