WYDARZENIA

MODLITWA I PRACA CZYLI WIELKI POST W MOTWICY

Zachęcamy naszych najmłodszych parafian do modlitwy i aktywnego uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki o 16.30 DROGA KRZYŻOWA, a w niedziele o 11.30 GORZKIE ŻALE z udziałem SCHOLI.
W przeżywaniu tegorocznego WIELKIEGO POSTU pomogą nam ĆWICZENIA WIELKOPOSTNE: JAK PRZEZWYCIĘŻYĆ SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH? Rozwiązując kolejne łamigłówki zawarte w książeczce, którą wszyscy chętni otrzymali na pierwszej drodze krzyżowej, poznamy nazwy 7 GRZECHÓW GŁÓWNYCH. Kolejne wlepki, pojawiające się dwa razy w tygodniu (po każdym nabożeństwie wielkopostnym) pozwolą odkryć CNOTY przezwyciężające nasze słabości. Przewidziane zostały również ZADANIA SPECJALNE na czas REKOLEKCJI. Ważnymi cechami wszystkich, którzy podejmą się ćwiczenia swojej duszy powinny być: pracowitość, cierpliwość, staranność i konsekwencja. WYTRWALI BĘDĄ MOGLI WZIĄĆ UDZIAŁ W LOSOWANIU NAGRÓD W NIEDZIELĘ PALMOWĄ, PRZYNOSZĄC DO KOŚCIOŁA WYPEŁNIONY I PODPISANY WIELKOPOSTNY KUPON CNÓT.
Wszystkie ćwiczenia wraz z rozwiązaniami będą regularnie pojawiały się na naszej stronie Facebook PARAFIA DZIECI MOTWICA: https://www.facebook.com/parafia.dzieci.motwica/
 
PRACUJCIE Z NAMI NAD SWOIMI DUSZAMI!

Oto przykładowe zadania: