WYDARZENIA

PIELGRZYMOWALIŚMY DO KODNIA I PRATULINA W WIERZE I JEDNOŚCI

W środę 17 sierpnia GRUPA 33 PĄTNIKÓW  z Parafii Narodzenia N.M.P. w Motwicy oraz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu – Podedwórzu pod duchowym przewodnictwem ks. Mateusza Sudewicza – wikariusza Parafii Przemienienia Pańskiego w Wisznicach pielgrzymowała pod hasłem: W WIERZE I JEDNOŚCI do Kodnia i Pratulina.

Celem tegorocznego pielgrzymowania były nasze „podlaskie perełki”. Pragnęliśmy od nowa zagłębić się w ich duchowe dziedzictwo. Nawiedziliśmy Sanktuarium Maryjne w Kodniu i Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie, na chwilę modlitwy zatrzymaliśmy się również w kaplicy Klasztoru pw. Najświętszej Rodziny Karmelitanek Bosych w Kodniu. Dzień obfitował w wiele wrażeń duchowych. Chwaliliśmy Boga wspólną modlitwą, śpiewem, uczestnictwem we mszy św. w Kodniu oraz Nabożeństwem Dróżek Męczenników w Pratulinie. Wrażenia potęgowała otaczająca nas piękna nadbużańska przyroda.

Najbardziej cieszy to, że udało nam się zrealizować przyświecające nam hasło. Pielgrzymowaliśmy w JEDNOŚCI: łącząc wiernych i duszpasterza, trzech sąsiadujących ze sobą parafii do KODEŃSKIEJ PANI – KRÓLOWEJ PODLASIA I MATKI JEDNOŚCI. Przemierzaliśmy wyznaczony szlak śladami obrońców WIARY, naszych pradziadów i dziadów, którzy dali jej najpiękniejszy przykład w czasach próby i prześladowań - umacniając i z dumą wyznając swoją.

JESTEŚMY BARDZO WDZIĘCZNI ZA TEN BŁOGOSŁAWIONY CZAS!

                                                                                                                       Pielgrzymi