WYDARZENIA

Pielgrzymka do Niepokalanowa

W ubiegłą sobotę – 2 lipca 2016 r.– schola i ministranci naszej parafii odbyli pielgrzymkę do Niepokalanowa.

Niepokalanów to miejsce niezwykłe, od 1927 r. był miejscem życia i działalności franciszkanina – świętego ojca Maksymiliana Marii Kolbe.

Pielgrzymkę rozpoczęła odprawiona w sanktuarium św. Maksymiliana msza święta, której przewodniczył ks. Marek Kujda, a o oprawę zadbała schola, ministranci oraz towarzyszący im rodzice.

Dzieci w imieniu całej grupy pielgrzymów odczytały:

AKT OFIAROWANIA SIĘ MATCE BOŻEJ

Matko Boża, Niepokalana Maryjo !!!

Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radość i cierpienia, wszystko czym jestem i co posiadam. Ochotnym sercem oddaję się Tobie w niewolę miłości. Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi ku pomocy Kościołowi świętemu, którego jesteś Matką. Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam. Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twojego Syna i zawsze zwyciężasz. Spraw więc, Wspomożycielko wiernych, by moja rodzina, parafia i cała Ojczyzna były rzeczywistym Królestwem Twego Syna i Twoim. Amen

Po mszy św. pielgrzymi mogli ucałować relikwie św. Maksymiliana.

Poza tym odwiedziliśmy również Panoramę Tysiąclecia, Muzeum św. Maksymiliana i Muzeum Ochotniczej Straży Pożarnej braci zakonnych.

Wizytę w Niepokalanowie zakończyliśmy koronką do Miłosierdzia Bożego, odśpiewaną w klasztornej Bazylice.

Pielgrzymka została zorganizowana dzięki hojności parafian, którzy wsparli scholę podczas kiermaszu 26 czerwca.

Do Niepokalanowa udało się 45, dzieci zaangażowanych w życie naszej parafii. Oprócz opłaconego przejazdu, dzieci otrzymały również pamiątkowe chusty pielgrzymkowe oraz obrazki z Aktem oddania się Niepokalanej – św. Maksymiliana.

Dziękujemy za ten szczególny czas modlitwy i radosnej zabawy na chwałę Niepokalanej.                                                                                                                                  Monika Chudzik