WYDARZENIA

Dzień Kapłąński

Kapłanów swoich dał nam Bóg,
By nas bronili z mocy złego,
Aby z ciernistych wiedli dróg
Zbłąkane owce wprost do Niego.
Najświętsze Serce, ustrzeż ich
We wszystkich życia chwilach złych.
Niech czystym sercem służą Ci
Przez życia swego wszystkie dni.

Drodzy kapłani!

         To Wy usłyszeliście słowa Chrystusa: "Pójdź za Mną", a Bóg stawiając Was na naszej drodze życia obdarzył nas wielką łaską. Dziękujemy, że jesteście z nami i dla nas.

         W dniu w którym wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa chcemy Wam serdecznie podziękować za Opiekę nad nami. Za to, że Wasze pasterzowanie prowadzi nas do Chwały Chrystusowej. Jesteście z Nami od narodzin po śmierć i to Wy jesteście głównymi rzemieślnikami kształtującymi naszą duchowość. Za ten codzienny trud i łaskę obcowania z Bogiem jakiej dzięki Wam dostępujemy niech Matka Kapłanów Wam wynagrodzi. Niech miłość i serce jakimi nas obdarzacie po stokroć powróci do Was. W dniu święta wszystkich powołanych przez Pana do jego służby życzymy Wam, drodzy Kapłani, Bożej radości, aby towarzyszyła wam w każdym dniu posługi, oraz wielu życzliwych serc ludzkich gotowych przyjść z pomocą w głoszeniu Dobrej Nowiny. Niech droga, na którą zaprosił Was Chrystus – Najwyższy Kapłan będzie dla Was drogą ku świętości.

         Kochajcie Wasze kapłaństwo! Bądźcie mu wierni aż do końca. Umiejcie w nim dostrzec ewangeliczny skarb, za który warto dać wszystko. Niech dobry Bóg obdarza Was nieustannie łaską i pokojem.

         Niechaj nie brakuje Wam entuzjazmu i siły potrzebnej do codziennej pracy. 
A Jezus Chrystus niech będzie dla Was zawsze źródłem niewyczerpanych darów, abyście całym swym życiem świadczyli o swej przynależności do Boga. Matka Chrystusa, Matka Kapłanów swą macierzyńską miłością niechaj broni, osłania i czuwa nad Wami.

                                               Szczęść Wam Boże!!!