WYDARZENIA

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE - 13 MAJA 2017 ROKU

      W maleńkiej Fatimie, w Portugali ukazała się Maryja trójce dzieciom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Od tego czasu minęło 100 lat, a o objawieniach Matki Bożej usłyszał cały świat 13 maja 2017, w sobotę, głównym uroczystościom rocznicowym w Fatimie przewodniczył papież Franciszek. 

      Nabożeństwo Fatimskie jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Wyzwala gorącą modlitwę, rodzi radość ze spotkania z Maryją, która prowadzi lud do Swojego Syna. Wieczorna procesja ze świecami i figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień Łucji oraz Hiacyncie i Franciszkowi - dziś już świętych.

      Dla uczczenia tego wydarzenia również w naszej parafii zostało odprawione nabożeństwo i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo rozpoczęło się Eucharystią. Podczas procesji odmawialiśmy różaniec, gdzie rozważania prowadziły siostry z kółek różańcowych z Motwicy, a dwie tajemnice różańca śpiewała schola. Rozpoczęliśmy nabożeństwo pieśnią "Maryjo, bądż pozdrowiona" a podczas proceji śpiewaliśmy  pieśń " Z dalekiej Fatimy".

Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy od maja do października do uczestnictwa w nabożeństwach każdego 13 dnia miesiąca.