WYDARZENIA

Życzenia dla Księży

Dzisiaj 29 marca 2018 r. w Kościele katolickim rozpoczyna się Triduum Paschalne - trzy dni poprzedzające Zmartwychwstanie Chrystusa. To najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym. W Wielki Czwartek wspomina się ustanowienie przez Chrystusa sakramentu kapłaństwa i eucharystii.

W imieniu całej wspólnoty parafialnej, radni parafialni, dzieci ze scholi i przedstawiciele gminy Hanna złożyli naszym Księżom życzenia i kwiaty, a Schola zaśpiewała piosenkę. Następnie uczestniczyliśmy w Mszy Św. sprawowanej w koncelebrze: ks. Proboszcz i ks. Krzysztof - Dominikanin z Lublina, posługujący w naszej parafii podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych.

Życzenia od Rady

Drodzy Kapłani!

Dziś, w jednym z ważniejszych i bardziej odświętnych dni w życiu Kościoła, dniu ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa,w imieniu swoim, jak i całej wspólnoty parafii Motwica, pragniemy złożyć Wam z serca płynące życzeniai podziękowania za pełnioną posługę.

Dziękujemy za rozbudzanie w nas wiary, która z każdym dniem nabiera siły, za dużo dobrych słów, które głoszone z ambony trafiają prosto w nasze serca, za zaangażowanie i ogrom pracy, dzięki czemu nasza parafia może się rozwijać, a świątynia z każdym rokiem staje się piękniejsza. 
Życzymy Wam, drodzy Kapłani przeżycia nadchodzącychŚwiąt w modlitwie i skupieniu, szczerej radości w niedzielny poranek, w którym wydarzy się sens naszej wiary.

Życzymy, by tak ważna w Kościele rola Kapłana i duszpasterza, codziennie nabierała nowego znaczenia,   
żeby każdy dzień dodawał nowych sił i zapewniał, że Zmartwychwstały Pan jest pełen miłosierdzia i pokoju.    
Niech ta myśl towarzyszy Wam każdego dnia, a Maryja, nasza Patronka i Matka Wszystkich Kapłanów niech Wam błogosławi w codziennej posłudze.

Szczęść Boże.

Życzenia od dzieci

Drodzy Kapłani!
Wybrańcy Boga!
Niech w Waszych sercach nigdy nie zagości trwoga,
Pokora, czystość, posłuszeństwo. To Wasze cnoty.
Więc głośno śpiewajcie Panu hymny i roty.
Przez wasze ręce Bóg zstępuje do ludzi
I w naszych sercach nadzieję wielką budzi.
W tym dniu radosnym niech Wam Bóg błogosławi.
A Wasze oblicza od wszelkich troski wybawi.
Niech nieustannie Was wspomaga Panienka Święta.
Teraz i zawsze, na co dzień i od święta.
Za wszystko dziękujemy! W podzięce zapewniamy,
że w naszych modlitwach obecni będziecie
Jako Najlepsi Pasterze  na tym świecie!

PIOSENKA
Tak, razem idziemy trudną drogą tą.

Do Jezusa i Maryi w górę wciąż.
Tak, razem idziemy trudną droga tą.
Nasi Pasterze strzegą nas.

Tu jest miejsce, tu jest pora, tu jest czas
Niech Boża Łaska, Boża Siła rośnie w Was.
By owocny był ten życia szlak.
Pan, niech nieustannie Swoich
sił dodaje Wam
Królów Król i Panów Pan prowadzi Was.
Daje wiarę i nadzieję.

Bądźcie blisko,
Krok po kroku prowadząc,
Zawsze blisko
I z Jezusem i Maryją
Zawsze blisko
Oni dla Was zrobią Wszystko.

Życzenia z Gminy Hanna