WYDARZENIA

SPOTKANIE OPŁATKOWE SCHOLI

Stając na początku Adwentu na pierwszych  Roratach mieliśmy w dekoracji drzewo pozbawione liści. Po kolejnych nabożeństwach nabierał czerwonego koloru i owoców w postaci jabłuszek  symbolizujących Owoce Ducha Świętego.  Dziś zapełniło się takimi owocami jak: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie, które były tematem rozważań, potwierdzone przykładami z życia ludzi żyjących we współczesnym świecie m.in. i w Polsce. Byli to: MatteoFarina, bł. Laura Vicuna, bł. Poznańska Piątka, ChiaraCorbella Pertillo, Alberto Michelotti i Carlo Grisolia, Helena Kmieć, św. Elżbieta Catez od Trójcy Świętej OCD, bł. Hanna Chrzanowska.

 Po Mszy Św. schola i ministranci wraz z rodzicami udali się do szkoły na spotkanie opłatkowe, które zakończyło się niespodziewaną wizytą Świętego Mikołaja , który obdarował dzieci słodkim podarunkiem, a rodzicom przyniósł życzenia z Bożym Błogosławieństwem Ks. Proboszcza.

Dziękujemy  Państwu Monice i Maksymilianowi Chudzikom oraz Rodzicom za przygotowanie i udział w Roratach oraz  w  spotkaniu opłatkowym.

Niech Święta Narodzenia Pańskiego upłyną w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Oby betlejemska gwiazda zwiastująca Narodziny Zbawiciela rozświetliła swoim blaskiem nie tylko cza Świąt, ale także wszystkie dni Nowego 2019 Roku.