OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Adwentu 4.12.2022 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Naszą modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy  wiernych Kościoła katolickiego.

Jest to również I niedziela miesiąca i po Mszy św. o godz. 8 adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych, tu w kościele KŻR z Motwicy.

2. W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o  godz.11.00 i 17.00; po Mszy Św. o godz. 11.00 „Godzina łaski” - adoracja i różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Rozpoczyna się również, nowenna, która będzie trwała przez 9 miesięcy aż do uroczystości 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. 

3. Roraty odprawiane są we środy o 17.00 oraz w soboty o 7.00,  20 min przed każdymi Roratami i niedzielną Mszą Św. w adwencie śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N.M.P.

4. Zachęcamy do nabywania świec na stół wigilijny i wsparcia Caritas Polska z akcją: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (po 10, 15, 20 i 30 zł.);

5. Nasze parafialne rekolekcje adwentowe rozpoczną się w piątek 16 grudnia i potrwają: piątek, sobota, niedziela. Skorzystajmy w te dni ze spowiedzi św. Już dzisiaj  zapowiadam, że w dzień Wigilii i w dni Świąt Bożego Narodzenia nie będzie możliwości spowiedzi. (Są to dni, w których się świętuje, a nie nawraca i spowiada. Czas na nawrócenie i   spowiedź to czas Adwentu, a szczególnie rekolekcje.)

Osoby, które studiują lub pracują daleko od naszej parafii, powinny zainteresować się i dowiedzieć o rekolekcjach w ich miejscu pobytu.

6. Od dziś możemy nabyć pobłogosławione opłatki wigilijne (ofiary zostaną przeznaczone na zapłatę za ogrzewanie kościoła). 

7. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: Czym jest Godzina Łaski, którą obchodzimy w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP? Nienawiść niszczy wszystko - od agresji blisko do tragedii.

8. Do kupienia Kalendarze Rolnika w zakrystii.